Nieuws

Schaatsen bij Flevonice (Biddinghuizen)

Schaatsen bij Flevonice (Biddinghuizen)

Ga jij mee naar Flevonice 17 dec of 13 jan??

We zijn bij de schaatstraining al weer aardig op dreef; de techniek en de conditie gaan weer de goede kant op. Zou het dan ook een mooie schaatswinter worden? Dat bracht me op het volgende idee:
wat zou het leuk zijn om met een groep Scharlakenhoffers naar Flevonice te gaan.

Dit idee is opgekomen en verwelkomd door mensen van de intensieve trainingsgroep (Jans en Fred), maar staat natuurlijk ook open voor de trainingsgroep van Floor.

Wat zijn de concrete ideeën? We willen op 2 data gezamenlijk carpoolend naar Biddinghuizen en vervolgens een behoorlijk aantal uren schaatsen. Iedere persoon op zijn niveau of in kleine groepjes. Wel samen lunchen en samen terug natuurlijk.

Zondag 17 december: eigen toertocht. Contactpersoon is Cornelis Nolta
Zaterdag 13 januari: toertocht Flevonice, zie website. Contactpersoon is Fred Lahuis.
De contactpersoon regelt de onderlinge communicatie, het programma en de auto-indeling (etc.).
Ieder regelt zelf de entree; in het weekend is dat 15 euro (vooraf bestellen kan, zie website).

Het programma van 17 december ziet er als volgt uit:
-8 uur, verzamelen P&R Haren/vertrek naar Biddinghuizen 
-9.30 uur, koffie/ omkleden
-10 tot 12 uur, schaatsen
-12 uur, gezamenlijk lunchen + overleg over middagprogramma
-13 uur, ongeveer 2 uur schaatsen, afhankelijk van animo en weersomstandigheden
-15 uur, “apres-skate/ teatime” en terug naar ‘t noorden.

 Het programma voor 13 januari moet nog bepaald worden. Gezien de steeds betere conditie, zal die schaatsdag vast iets langer duren. Maar wel weer “samen uit en samen thuis”. Fred zal daarover t.z.t. een bericht sturen.

Om deze plannen te laten slagen, willen we in de komende periode het accent van de trainingen wat meer leggen op duur-oefeningen. Aansluitend op de gewone trainingen op woensdag, zal om 11.30 - 12.00 uur een extra trainingsblok verzorgd worden door Fred en Cornelis. Het gaat daarbij niet zo zeer om snelheid en kracht, maar om het vinden van je eigen ritme en slag, die je lang kunt volhouden. Het streven is dat je fit genoeg bent om (tenminste) 2 uur te schaatsen in Biddinghuizen.

Als je zin hebt om mee te gaan op 17 december, reageer dan naar cornelisnolta@gmail.com.
Als je zin hebt om mee te gaan op 13 januari, stuur een berichtje naar f.lahuis@gmail.com.
Allebei mag natuurlijk ook ;-)

Voor mensen die al popelen om een lange tocht te maken op 11 ,12 ,15 of 19 december, kunnen contact opnemen met Pieter of Addy Lubbert, zij schaatsen op deze dagen een lange tocht als voorbereiding op de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee.

En nu maar hopen op goed schaatsweer.

Met vriendelijke groeten,

Cornelis, 

Mede namens Fred, Floor en Pieter

Reacties

Log in om de reacties te lezen en te plaatsen

Onze sponsoren